Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/grunwald1410.pl/inc/DBandControllers.php on line 283
Bitwa pod Grunwaldem
Inscenizacja rozpocznie się 15 lipca 2023 r. godz 15:00, czyli za: 0 dni
 

Dla uczestników

Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa
Mecenasi Turniejów Grunwaldzkich zwolnieni z opłaty kupieckiej
Adamantos

Adamantos-Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego. Od 2011 roku jako ADAMANTOS zajmujemy się rzemiosłem historycznym.Od 1995 roku w ruchu rekonstrukcy(...)
więcej
Grybol Kowalstwo-Płatnerstwo
Na moim kramie można będzie nabyć i zamówić sprzęt ochronny (elementy uzbrojenia ,rękawice ,hełmy itd) i obozowy (gary,patelnie,ruszta,skrzynie,okuc(...)
więcej
Dziki Miód Miody Pitne
Mała rzemieślnicza miodosytnia gdzie wytwarzane są Rzemieślnicze Miody Pitne zdobywcy 36 medali na Świecie. Najbardziej doceniana miodosytnia 2020-20(...)
więcej
SPES Medieval Market
SPES Medieval Market - profesjonalny i cieszący się zaufaniem sklep internetowy, który specjalizuje się w wyrobie przedmiotów związanych z odtwórstwe(...)
więcej
Misiek Design
Zajmuję się rymarstwem oraz kaletnictwem historycznym od 1997 roku. Na Grunwaldzie - od 1998 :)
więcej
Ceramika Kopiczko
Doskonała ceramika: skompletujesz u mnie zastawę stołową do najprzedniejszego zamku i na uczty. Ale i byle ubogi pielgrzym czy giermek znajdzie jakiś(...)
więcej
Lorifactor repliki historyczne
Zapraszamy na stoisko pracowni Lorifactor, gdzie znajdziecie szeroki wybór pasów, akcesoriów do ubiorów oraz wyposażenia obozowego, a także elementów(...)
więcej
Jan Halicki - płatnerz
Płatnerz i miecznik z wieloletnim doświadczeniem. Najlepszej jakości zbroje i broń biała, robione wyłącznie indywidualnie i na wymiar.
więcej
Centrum Dawnych Sztuk Walk
Największa polska szkoła walk rycerskich propagująca autorski system treningowy WTR (Współczesny Trening Rycerski), organizator widowiska profesjonal(...)
więcej
Tkaniny Dąbrowy
Od lat dostarczamy wszelakie lny, wełny i jedwabie.
więcej
RYCERSKI KVASS CHLEBOWY
rTCERSKI KVASS CHLEBOWY, MIODY PITNE, MAŁA GASTRONOMIA
więcej
DOMINUS
Prezentacja Stowarzyszenia i możliwośc doradztwa w zalegalizowaniu broni czarnoprochowej. Prezentacia wyrobów replik czarnoprochowych oraz wyrobów s(...)
więcej
Kokoszowa Manufaktura
0
więcej
Gród Rycerski koło Byczyny
Przenieś się w czasie do średniowiecza… Zapraszamy do grodu rycerskiego pod Byczyną. To tutaj, w tej drewnianej budowli, można przenieść się w(...)
więcej
mykietyszyn
łucznictwo , kaletnictwo , ubiory historyczne, namioty historyczne
więcej
Wojmir Rzemiosło Artystyczne
Zajmuję się rzemiosłem artystycznym dlatego, że cenię połączenie artystycznego wykonania z praktycznym zastosowaniem. Tworzenie wiernych replik to dl(...)
więcej
BOHURTSHIELDS.COM
Od zawsze uczestnik turniejów rycerskich. Specjalizuję się w walce na miecz i tarczę. Wytwarzam jedna z najlepszych tarcz do walk rycerskich. Łączę d(...)
więcej
Tkaniny Krzysztof Łobos
Tkaniny lniane ; tkaniny wełniane; nici lniane ,wełniane, jedwabne
więcej
Szponem i Mieczem
Grupa Szponem i Mieczem zajmuje się edukacją w zakresie historii sokolnictwa oraz biologii ptaków drapieżnych. Podczas prowadzonych przez nas pokazów(...)
więcej
Kram Medieval Living (Fundacja Hanza)
Poprawne rekonstrukcje historyczne ubiorów, haftów, akcesoriów, ozdób, dodatków i przedmiotów użytkowych (naczynia, świece itp.). Adekwatne historyc(...)
więcej
Kram Leszy
Zajmujemy się rekonstrukcjami ozdób średniowiecznych z kamienia i z metali kolorowych, ozdób i dodatków do strojów oraz mebli i wyposażenia obozowego(...)
więcej
Heksa
Heksa działa od 1990 Stroje historyczne dla dzieci i dorosłych Odlewy z brązu, mosiądzu i srebra Wyroby ze skóry
więcej
Kupcy i Rzemieœlnicy
Kuchnia Rycerska

Rekonstrukcja potraw historycznych, warsztaty i pokazy
więcej
Wydawnictwo Triglav
Wydawnictwo Triglav powstało w 2007 roku jako kolejny projekt firmy Trzygłów – Pokazy Historyczne Igor D. Górewicz, która od ponad dekady zajmu(...)
więcej
Bu-dai Art
Witrażownictwo i Kowalstwo. Prezentacja małych form witrażowych o tematyce historycznej, pokaz montażu szkła w szprosy ołowiane oraz lutowanie szpro(...)
więcej
Husar Miecze
Prezentacja i sprzedaż mieczy
więcej
Fabric
Kram historyczny z tkaninami do rekonstrukcji oraz ubiorami i dodatkami (kaletki, paski, skóry).
więcej
Everydayblacksmith. Aktywny pokaz kowalstwa
Przyjeżdżam z całym warsztatem kowalskim, aby na oczach widzów wykuwać proste, użytkowe i ozdobne elementy.
więcej
Kowalstwo miecze noże broń biała
Wykonywanie broni białej .Rekonstrukcja mieczy średniowiecznych.
więcej
Revival Crafts Studio
Rewiwal Crafts Studio już od 10 lat produkuje odlewane historyczne ozdoby i akcesoria z mosiądzu. Brosze, pasy cywilne, badżesy, guziki oraz dużo inn(...)
więcej
Rzeźba w Drewnie Rękodzieło Artystyczne
Na polach Grunwaldu gościmy już od wielu lat. Wykonuję przedmioty codziennego użytku z różnych gatynków drewna łyżki, czerpaki, miski, zabawki i wiwl(...)
więcej
Kram u Mieszczaka
Raubitterzy z Bielska-Białej Rycerze rabusie,strzelcy i rzezimieszki Wytwórcy przednich ubiorów bojowych Gambeson, przeszywki ,pikowance Szyci(...)
więcej
WANAHEIM
WANAHEIM TO SŁOWIAŃSKA RODZINA Z PASJĄ DO DAWNEJ KULTURY WIKIŃSKIEJ I CELTYCKIEJ. Nasza ekspozycja zawiera wyroby ze srebra i brązu nawiązujące o(...)
więcej
Stroje historyczne Danuśka
Stroje pod zbroje i cywilne
więcej
Gomstal Michał Morawiec
Kowalstwo. płatnerstwo, metaloplastyka...od rekonstrukcji uzbrojenia ochronnego poprzez sprzęt obozowy ,aż do broni bohurtowej2
więcej
Ozdoby Słowian i Wikingów
Ozdoby Wikingów to karawana kupiecka, którą tworzą pasjonaci średniowiecza. Zajmujemy się handlem biżuterią Słowian Wikingów. Posiadamy w swojej ofer(...)
więcej
Kram Rafała Wójcika
Witam serdecznie wszystkich. Kolejny rok mam zaszczyt zaprezentować dawne rzemiosło . Jako Odtwórca Historyczny z dziedziny skórnictwa i szewstwa . (...)
więcej
Sredniowieczne wyroby z drewna
Na stoisku prezentuje wyroby z drewna i skóry własnej produkcji jak Miski, wiadra , kubki, kufle, lampy. Oraz miecze i tarcze wykonane z drewna i sk(...)
więcej
Sredniowieczne wyroby z drewna
Na stoisku prezentuje wyroby z drewna i skóry własnej produkcji jak: miski , kufle, wiadra, lampy, oraz miecze i tarcze wykonane z drewna i skóry.
więcej
kram LAWENDOWO Budków
LAWENDOWO Budków prezentuje średniowieczną higienę, sposób wyrabiania mydła z popiołu drzewnego i smalcu, zioła kąpielowe, średniowieczną pralką (i N(...)
więcej
Plecionkarstwo Wojciech Świątkowski
Plecionkarstwo tradycyjne, kosze transportowe, wyposażenie obozowiska , kołczany , kosze gospodarcze.
więcej
Płatnerstwo Michał Kopczyński
Znane na całym świecie ze swej jakości i trwałości elementy średniowiecznego uzbrojenia ochronnego. Wszystkie prezentowane na stoisku rzeczy są wyk(...)
więcej
Jakubson Noże-Topory
Na moim kramie można nabyć repliki broni i narzędzi sredniowiecznych. Głównie, noże, topory, ciosła itp.
więcej
STEFANOWSKI ROBERT PRACOWNIA METALOPLASTYCZNA
https://robertplatnerz.blogspot.com/
więcej
Konował i Zielarka
Muzeum Weterynarii w Przasnyszu prezentuje swoje zbiory dotyczące narzędzi, leków mineralnych i ziołowych oraz przekazuję wiedze fachowo z zakresu le(...)
więcej
REPLIKA
Jestem od drugiej edycji na na polach Grunwaldu. Można zaopatrzyć się u mnie w repliki świeczników,buławek, łyżek, zapinek, zapon, sprzączek, aplikac(...)
więcej
Kram Medieval Accessories
Medieval Accessories - Repliki średniowiecznej biżuterii, pasy, kaletki i inne wyroby ze skóry, noże, łyżki, widelce oraz zestawy obiadowe różne różn(...)
więcej
ŁUKI REFLEKSYJNE
JESTEŚMY RODZINNĄ GRUPĄ RZEMIEŚLNICZĄ ,SPECJALIZUJĄCĄ SIĘ W WYTWARZANIU ŁUKÓW REFLEKSYJNYCH . OFERUJEMY TEŻ STRZAŁY , KOŁCZANY,KARWASZE I CIĘCIWY .
więcej
STARKOW
Broń średniowiecza, repliki broni białej: miecze, szable. Broń drzewcowa, broń obuchowa, noże. Wyroby ze skóry. Wyroby plecionkarskie: liny, kapelusz(...)
więcej
institorium
Od ponad półtorej dekady zajmujemy się rekonstrukcją kultury materialnej późnego średniowiecza. W trakcie poznawania tej pasji, zawsze staraliśmy się(...)
więcej
Kram Yggdrasill
Jesteśmy rodzinnym kramem skórzanym, zajmujemy się między innymi wyrobem rękodzieła skórzanego. Znajdziecie u nas paski, rzemienie cienkie i grube, s(...)
więcej
Kram U Vlada i Pati
Jesteśmy rodzinną pracownią i zajmujemy się Rekonstrukcją od 2001 roku, na Grunwaldzie prawie od zawsze, w naszej pracowni wykonujemy repliki biżuter(...)
więcej
jarko_rogownik
Witam :) Zapraszam jak co roku do kramu rogownika na pogawędkę o kościach, rogach i porożu. Pozdrawiam :)
więcej
Kram Rosomaka Chorągwi Łęczyckiej
Szeroka oferta tkanin na stroje historyczne oraz uzbrojenie dla walczących.
więcej
Glass Studio Marek Jargiło
Zapraszamy do naszego kramu po szeroki wybór karafki, dzbany, szklanice na zacne trunki talerze, misy na przepyszne jadło. Nasze szkło towarzyszy wi(...)
więcej
PaterNoster Beaty RękąDzieło
PaterNoster Bęaty RękąDzieło jest efektem wielu lat w ruchu rekonstrukcyjnym i zainteresowania kamieniami szlachetnymi. Tworzę repliki paternosterów (...)
więcej
More maiorum
Kram zajmujący się wytwarzaniem przedmiotów na potrzeby rekonstruktorów takich jak, patynki, buty, szpilki, czapki, nogawiczki, mydło i wiele, wiele (...)
więcej
Matwiolmar - Zioła i przyprawy z całego świata
Zioła i przyprawy z całego świata naturalne bez konserwantów i sztucznych barwników Promujemy zdrowy styl życia
więcej
Gienia mi zrobila
Zajmuję się rekonstrukcją ściegów igłowych oraz tkactwa i drobnego szycia. Nałęczki, filety/opaski, podwiązki i sznurki jedwabne to moja specjalizacj(...)
więcej
Kram-Kraka
Rodzina grupa rzemieślnicza . Wytwarzamy łuki i akcesoria łucznicze , wyroby ze skóry -sakwy buty pasy itp .
więcej
archeoconcept Małgorzata Krasna-Korycińska
,,
więcej
Hubert GARNCARZ
jestem garncarzem rekonstuktorem, zajmuje się garncarstwem przeszło 10 lat ,prowadzę warsztaty dla dzieci i młodzierzy oraz dla dorosłych. Robię poka(...)
więcej
szkoła skryby
szkoła skryby- warsztaty kaligrafii
więcej
Wolna Ceramika
Zajmuję się rekonstrukcją ceramiki średniowiecznej już 15 lat. Wszystko co potrzebujesz, by nie wstydzić się na uczcie jak i przy ognisku znajdziesz(...)
więcej
Gary Jagi
Grupa jednoosobowa składająca się ze mnie, Jagody. Jestem ceramiczką, garncarką. Zajmuję się tym rzemiosłem ponad dwa lata . Wszystkie moje naczynia(...)
więcej
Kowalstwo Historyczne Kacper Olechnowicz
Odtwórstwo obróbki żelaza i wytwórstwa narzędzi codziennych Kucie noży Kucie toporów Kucie broni do walk Przybory obozowe
więcej
PIEKARZ NADWORNY
Najlepsze haluszki na Grunwaldzie
więcej
Licznik odwiedzin:  8821948Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik