Inscenizacja rozpocznie się 15 lipca 2023 r. godz 15:00, czyli za: 37 dni
 

Dla uczestników

Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa
Chorągwie

W inscenizacji grunwaldzkiej opartej na epizodach 15 lipca 1410,
oraz w obozach "Chorągwi Grunwaldzkich", mogą uczestniczyć tylko grupy historyczne oraz osoby indywidualne, które znajdują się na liście
"Zaproszeni do uczestnictwa"!!!

 

Aktualna lista grup zaproszonych


do udziału

 

w Dniach Grunwaldu 2023

 

Lista zamknięta

 

CHORĄGWIE POLSKIE

 
Chorągiew Krakowska & Camp Babilon - Przemysław Rey
tel. 0 600 875 933  e-mail: bendelorm@gmail.com

Poczet Jana Reya z Szumska, Gdańsk
Bractwo Miecza i Kuszy, Warszawa
Rypińskie Bractwo Rycerskie, Rypin
Bractwo Rycerskie Zamku Bolków, Kowary

Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej, Legnica

Bydgoskie Bractwo Rycerskie św. Marcina, Bydgoszcz
Chorągiew Grodu Bydgoskiego "Biały Gryf"
Chorągiew Śląska, Kraków
Crosseagle, Germany
Drużyna Zaciężna Księżnej Anny, Łódź

Fraternitas Sancti Jacobi de Gladia, Malbork
Gerocomium Fratres Gladii et Balistae, Warszawa
Gienia Mi Zrobiła, Legnica

Kancioneta Czech, Republic
Kopia Zaciężna Ziemi Wołyńskiej, Straszyn
Łucznicy Jkubowi - Pałac Młodzieży, Olsztyn

Medieval Combat Sport, Finland
Medieval Messengers, Lithuania
Morgan, Gniew

Ogary Pogoni, Czech Republic
Paladins & Ayna Bera, Ukraine
Societas Draconistrarum - A Sárkányos Szövetség Lovagjai, Hungary
Societas Equestris, Germany
Staf, Belgium

Tajemna Grupa Najemna - Trzymiasto, Płoc

Thorax, Czechy

Vexillum Peculiaris (Vex Pec), Niemcy
Via Castrum, Martin, Namestovo, Slovakia

Zagończyk, Warszawa

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

 
Chorągiew Gończa - Stanisław Kula
tel. kom. 503 799 278 e-mail: tenescovri@gmail.com

Prywatny Poczet Stanisława Kuli,  3 -MIASTO, Kraków
Elbląska Kompania Zaciężna
Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, Rzeszów
Starogardzkie Bractwo Rycerskie
GRH Polonia Maior, Leszno
Rycerstwo Ziemi Zgierskiej ze Zgierza
LDK Varèiai/Litwa
Saltus Gladii/Litwa
Hospitaller Order/Litwa
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Ziemi Podolskiej - Krzysztof Boroń
 tel. kom. 660753622 e-mail:
podole.grunwald@gmail.com
Wielka Tajna Chorągiew, Domek
Rycerze Dobrej Opieki (Warszawa-Łódź-Żyrardów)
Bractwo Rycerskie Necro Fallus (Warszawa)
Bractwo Rycerskie Rava (Łódź)
Bractwo Rycerskie Ziemi Lubelskiej (Lublin)
CDSW (Warszawa)
Chorągiew Rycerska Ziemii Ciechanowskiej (Ciechanów)
Grex Venalium (Warszawa)
Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula (Wiśnicz)
KRS (Łódź)
Łecka Kompania Najemna (Ełk)
Orszak trubadura Kakofonixa (Warszawa)
Poczet Herbu Ostoja (Kierzno)
Pracownia REKO (Lublin)
Rycerze Dobrej Opieki (Warszawa-Łódź-Żyrardów)
Uniejowska Akademia Rycerska (Uniejów)
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Mazowiecka - księcia Siemowita
Grzegorz Greś 500 153 883  siemowici@gmail.com

DZzZM, Warszawa
Anguis in Herba, poczet rycerski Wukry, Łomianki Gdańsk, Warszawa, Piastów,
Bractwo Białej Bramy, Gliwice
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej, Ciechanów, Mława, Niechodzin, Wielodróż
GRH Routiers, Józefów, Milanówek, Mohylew, Ostrowiec Świętokrzyski, Pruszków, Warszawa, Zambrów
Hufiec Kasztelanii Czerskiej, Warszawa
Konfraternia Rycerska z Krakowa, Kraków, Myślenice, Sandomierz, Wola Batorska, Jawornik
Łecka Kompania Najemna, Ełk
Modus Vivendi, Sofia
Poczet rycerski herbu Dąbrowa, Kraków
Poczet Rycerski Herbu Fastolf, Kraśniczyn, Marki, Mircze, Warszawa
Poczet rycerski herbu średniawa, Wiśniowa,Krówniki Łańcuchów, Parczew, Reczpo
Poczet Wukry, Warszawa
Poczet Pana Jakuba, Łódź


Chorągiew Mazowiecka księcia Janusza - Tomasz Konopka
tel. kom. 0 663 782 274  e-mail:
biurokonopka@wp.pl

Stowarzyszenie Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Drużyna Drabów Pieszych z Pruszkowa
Bytomskie SRH Leo Corde Bytom
Rycerstwo Ziemi Słupskiej Słupsk
Toporczycy z Żywca
GRH Ferrea Corda Białystok
Poczet Herbu Leliwa Malbork
Bractwo Rycerskie Ziemi Lipowieckiej, Chrzanów
Chorągiew piastów śląskich, Oława
Chorągiew Zaciężna Armati Racibórz
Opolskie Bractwo Rycerskie
Konfraternia Jaćwing Giżycko
Poczet Rodowy Sulima Choragiew Prywatna von Reihl Łódź
Najemna Kompania Sądecka Stary Sącz
Invicta Battle Heritage, Wielka Brytania
Corvi belli Croatia, Chorwacja

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 


Chorągiew Ziemii Łęczyckiej "Lekka II" (drzewce, strzelcy, pawęże) - Michał Wojtysiak tel. kom 503 876 387  e-mail: justyciarius@wp.pl 
 
Hetman Wielki Kapituły Rycerstwa Polskiego wraz Członkami Konwentu
Bractwo Rycerskie Ziemi Łęczyckiej Signum Temporis - Łódź
Poczet Jaśmina - Łódź
Poczet Rycrski Herbu Lewartyn - ŁÓDŹ
Bractwo Rycerskie Rava - Łódź
Czeska Rota Piesza - Czechy
Bractwo Rycerskie na Zamku Ksiązęcym w Łowiczu
Bractwo Rycerskie Mławska Rota Mieszczańska
Konfraternia Burgus Carpinei - Łódź
Chorągiew Ziemi Kujawskiej - Aleksandrów Kujawski  
Grupa Pasjonatów Średniowiecza - Płock
Bractwo Rycerskie Złoty Krzyż - Zduńska Wola
Czarna Kompania Zduńska - Zduńska Wola, Sochaczew
Łucznicy św Jerzego - Poddębice
Stowarzyszenie Broni Czarnoprochowej i Strzelectwa Historycznego „DOMINUS" - Poddebice
Poczet Rycerski Herbu Sobol - Łódź
Drużyna Kasztelanii Inowłodzkiej
Poczet herbu Łapy-Piotrków Trybunalski
Poczet rycerski herbu Pobóg - Ciechanów
Bractwo Ordo - Opole  
SRH Książęca Kompania Piastowska - Góra św Anny
Bractwo Rycerskie Rodu Middendorfii - Oleśnica
Poczet Rodziny Zombik - Opole
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Łucznicy  Chorągiew  Mikołaja Traby z Wiśnicza- Jacek Świętnicki
tel. kom. 507 133 383 e-mail:
jacek.swietnicki@gmail.com

Ch. Krakowska / Tajemna Grupa Najemna - Gdańsk, Olsztyn, Dywity
Ch. Gończa / Elbląska Kompania Zaciężna
Ch. Gończa / Prywatny Poczet Stanisława Kuli - Trójmiasto, Świedodzin
Ch. Mazowiecka ks. Janusza - BR Zamku Będzin
Ch. Mazowiecka ks. Janusza - Leo Corde, Bytów
Ch. Mazowiecka ks. Janusza - Kłodzkie Bractwo Rycerskie
Ch. Łęczycka - Łucznicy Świętego Jerzego, Poddębice
Ch. Łęczycka -  Poczet Rycerski Jana z Grabowa herbu Pobóg
Ch. Łęczycka - Kasztelnia inowłodzka
Ch. Kupców i Rzemieślników - Kram u Mieszczaka, Bielsko Biała
Artyleria
Ch. Ziemii Podolskiej
Osoby nie zrzeszone z Chorągwi Krakowskiej i Podolskiej - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

CHORĄGWIE KRZYŻACKIE

Chorągiew Wielkiego Mistrza - Przemysław Kamiński "Kamyk"
tel. kom. 600 681 812 e-mail:
p.kaminski@grunwald1410.pl
 
Konfraternia Św. Wojciecha, Gniew
Konfraternia Świętego Wojciecha, Gniew
Kaunas war history club z Litwy
GRH Hereditas, Poznań
Buditzer Spieß, Niemcy
Forderverein Tannenbergschlacht anno 1410, Niemcy
Milites in Nomine Christi, Nadrenia
Die Schlegler e.V., Niemcy
Rabenbanner, Niemcy
Konventsbruder Liebstedt, Niemcy
Bractwo Rycerskie Bogusława V, Słupsk
Bractwo Rycerskie Najświętrzego Szturmu Jeruzalem, Nowy Sącz
Nadnotecka Drużyna Łucznicza, Barciany
Bractwo Rycerskie Ziemi Sztumskiej
Gottlische Bruder aus Mewe, Gniew
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Pomezańska - Marcin Tymiński "Diabeł"
tel. kom. 695 894 318  e-mail:
madiabel@op.pl

Excalibur, Warszawa
Zastęp Rycerski Zamku Jachnitz Grudziądz, Koronowo, Bydgoszcz
Sokoły Grudziądz
Stowarzyszenie Wieków Średnich  Confratres Gladii Ostróda
Bractwo Rycerskie Zamku Kurzętnik
Bractwo Rycerskie Złotej Sosny Małkinia
Konfrateria Militus Regis Jadwiga ze Zgierza
Drużyna Najemna Miecza i Strzały Denemis Częstochowa
Golubsko-Toruńskie Bractwo Rycerskie
Sal Terrae Kraków
Dura Manus Pisz
Wolni Rycerze z Radzynia Chełmińskiego
Sagitta DeiZgromadzenie Beginek wraz z Przybocznym Rycerstwem Olsztyn
Reginent Zaciężny Herbu Leszczyc z Kamionki Wielkiej
Wolni Rycerze Vistula Non Domittas      Pelplin                        
Fratres Gladii Taurus Rubedo  Warszawa                        
Bractwo Rycerskie Zamku Radzyńskiego  Radzyń Chełmiński                
GRH Viri Misericordiae Pisz
Działdowskie Bractwo Rycerskie
Zastęp Rycerski z Chełmna
Stowarzyszenie Masuria Kętrzyn
Drużyna Rycerska Komturii Ostródzkiej
Poczet Pod Wezwaniem Judy Tadeusza Toruń
Konwent świętego Piotra w Olsztynku
Konfrateria Sodalis Veteranus Chełmno
Bractwo  Kawalerów  Mieczowych z  Olsztyna
Warmińska Dzika Kompania Olsztyn
Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn
SHK Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej
Rota Zaciężna Strażnicy Sensburg Mrągowo
7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich Warszawa
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

Chorągiew Marszałka Wallenroda - Paweł Drabik
tel. kom. 500 147 460 e-mail: apdrabik@gmail.com

GRH. Niepołomice
GRH. Ch. Śląska
Kompania Czarnego Gryfa, Trzymiasto
Smocza Kompania, Warszawa
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi  (proszę sprawdzić)
Autonomiczna Chorągiew Śląska - lista u dowódcy chorągwi Pawła Machelaka (proszę sprawdzić)

 
Chorągiew miasta Królewiec („Nadreńczycy”) - p.o. Igor Alagierski
tel. kom. 727900126 e-mail: igor.alagierski@gmail.com

Poczet Bartosza Wezenborga /Stargard
Rycerze Grobu Bożego z Żywca
Chorągiew Ziemi Gdańskiej
Chram Pomorski, Szczecin
Ekspozytura Delegacji Niemieckiej, Brandenburgia, Turyngia
Mieszczaństwo Okręgu Poznańsko - Stargardzkiego
Rycerze Grobu Bożego z Żywca
Warmińskie Baranki, Olsztyn
Złota Kompania, Gdańsk, Warszawa, Wrocław
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Zachodnio - Pomorska księcia Kazimierza - Marcin Twarowski
tel. kom. 505 141 043  e-mail:
marcin.twarowski@op.pl
 
Zespół ViatoreS, Warszawa
Niepokorni, Warszawa
Lwy Lublin
Chorągiew Kazimierza V, Szczecin
Zakon Świętego Łazarza, Wałcz
Bractwo Rycerskie Herbu Lis: Orzesze, Stanowice
DRB, Brześć
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani, Warszawa
Poczet Jasmina, Łódź
Poczet Radosława z Jeziorny, Konstancin-Jeziorna
Poczet Rodziny Bogdewicz, Warszawa
Poczet Rodziny von Raubic, Czeladź
Pomorska Grupa Rekonstrukcji, Szczecin
Szpitalnicy Lublin
Szpitalnicy, Warszawa
Zakon św. Jana Chrzciciela Komandoria Lublin
Zamojska Komandoria Szpitalników, Zamość
Zastęp Krzyżogryfa z Bytowa
Zespół Żniwa, Wrocław
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Chorągiew Św. Jerzy - Maciej Reihl
tel. (58) 304 74 46 tel. kom. 660 441 224 e-mail: maciej.reihl@gmail.com


Von Reihl  Gdańsk, Łódź, Piaseczno, Szczecin, Warszawa, Węgrów, Toruń,
Poczet Mikołaja Skuszy, Łódź
Von Reihl-Jastrzębiec, Wrocław
Von Reihl-Topór Wrocław
Mieszczaństwo okręgu Poznańsko-Stargardzkiego
Felis Mater Warszawa
Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej
Wolna Temeria Ciechanów
Wolna Temeria Elbląg
Wolna Temeria Oleśnica
Von Reihl – Sulima Łódź
Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej Mińsk Mazowiecki
Niepołomickie Bractwo Rycerskie
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska - Lekka II
Kamil Szproncel
tel. kom. 602 290 567 e-mail: grom.kontakt@gmail.com 

Gdańska Rota Mieszczańska

Gleva Jana Smiřického, Czechy
Kompania św. Doroty, Warszawa
Humpolečtí Oděnci, Czechy
Projekt Volk, Polska
Św. Gothard, Czechy
Św. Gothard/Sub Ultraque, Czechy
Import Wallenrod/ Smocza Kompania Warszawa
Import Wallenrod/ Śląska
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Artyleria - Tczewska
Michał Otręba
tel. kom. 509 861 577 e-mail:  michal.thorn@wp.pl 

Interresum de Addictum-Warszawa, Szczecin, Siedlce, Gdynia, Gdańsk, Płock, 
Osoby nie zrzeszone z chorągwi Wójtostwa i Miasta Tczewa, Pomezańskiej, Mazowiecka ks. Janusza - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

Chorągiew Miasta Braniewa 
"Lekka III" (walczący z konnymi, drzewce, strzelcy, pawęże) -dawni strzelcy
Marek Wierzbowski
tel. kom. 600 021 087 e-mail:
illderan@yahoo.com

Ch. Św. Jerzy - Exodus
Ch. Gończa - Zbrojna Gwardyja, Świnoujście
Ch. Ziemi Gdańskiej - GRoM, Gdańsk
Ch. Pomezańska - Soldau Bruderschaft - Działdowo, Filice
Ch. Kupców i Rzemieślników, Kram Pati i Vlada - Kraków, Wrocław, Poznań

Osoby nie zrzeszone z Chorągwi Nadreńskiej lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


 

Łucznicy - Chorągiew Zamku i Miasta Gniewa 
Marek Kunicki
tel. kom. 503 669 793 e-mail:
mqnicki@gmail.com

 
Chorągiew Gończa - Zbrojna Gwardyja Świnoujście
Chorągiew Mazowiecka ks. Siemowita - GRH Routiers
Chorągiew Nadreńska - Koszlińska Kompania Rrycerska
Chorągiew Pomezańska - Częstochowa Bractwo Rycerskie "Dwugryf"
Chorągiew Pomezańska - Nadnotecka Drużyna Łucznicza
Chorągiew Św. Jerzego - Prywatna von Reihl - Poczet Nałęcz Piotrków Tryb.
Chorągiew Św. Jerzego - Prywatna von Reihl - GRH Routiers
Chorągiew Wlk Mistrza - BR Księcia Bogusława V Słupsk
Chorągiew Wlk Mistrza - Delegacja Niemiecka

Osoby nie zrzeszone z Chorągwi: Kupcy i Rzemieślnicy, Mazowiecka ks. Siemowita, Nadreńska, Pomezańska, Wallenroda, Wlk Mistrza, Zachodnio Pmorska, Łęczycka lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić u dowódcy)

Chorągiew Konna
Jarosław Struczyński

Drużyna Konna Zamku Gniew
Konfraternia Rycerska Ziemi Leszczyńskiej
Xiążęca Drużyna -Warszawa
Grupa Konna „Dextrarius” - Ogrodzieniec
Rycerze Pogranicza, Stargard Szczeciński
Trzebnickie Stow. Jazdy Hist. - Konna Drużyna Ormiańska
Chorągiew Ziemi Chełmińskiej 
Alte Knochen - Grudziądz


Artyści i kuglarze - Mirosław Kropiński "Ijon"
tel. kom 513 149 482 e-mail:
kanclerz.aik@gmail.com

Trupa Teatralna Waganci, Gdynia
Gdańska Szkoła Fechtunku Bractwa Świętego Jerzego
Stowarzyszenie Miłośników Historii Wataha Rycerska im. Hetmana Jana Tarnowskiego, Nowa Jarząbka
ARCHERIA - Olsztyn
Chorągiew Ziemi Malborskiej
Bractwo Rycerskie Zamku Radzyńskiego
Kram Lizard - Własnorecznie po Naszemu - Radzyń Chełmiński
DURABO "Toruń"
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)



Justycja Polowa - Jakub Zajfert
tel. kom 506585098 e-mail:
cedrik1410@gmail.com

Bractwo Rycerskie Pelicanus Invictus, Warszawa
Bractwo im. Ksiecia Jeremiego Wiśniowieckiego, Lublin
Durrandir z Wonnebergu, Pruszcz Gdański
Falconis Comitatus, Warszawa
Gildia Kupiecka Mistrza Gedeona, Wejherowo
Haugesund w Norwegii
Kram Leszy, Warszawa
Smocza Kompania Warszawa
Soldau Bruderschaft, Działdowo
Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, Jarosław
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Siedemdziesiąt osób rekrutowanych z chorągwi: Podolskiej, Gończej, Krakowskiej, Mazowieckiej księcia Janusza, Mazowieckiej księcia Siemowita, Świętego Jerzego, Pomezańskiej, Nadreńskiej, Artystów i Kuglarzy, Artylerii. Lista do wglądu u dowódcy Justycji.
 
 
 
 
Rzemieślnicza Gildia Handlowa
Mariusz Mecka
tel. kom  576189103 e-mail: kmmrekodzielo@wp.pl

Miejsce w "Podgrodziu Rzemieślników" gwarantujemy TYLKO odtwórcom i kramom wpisanym do  "KATALOGU RZEMIEŚLNIKÓW"




jeżeli nie znalazłeś siebie lub grupy do której należysz na liście "Zaproszeni do uczestnictwa", zgłoś się do swojego dowódcy

"Chorągwi Grunwaldzkiej"

Licznik odwiedzin:  8799786



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik