Inscenizacja rozpocznie się 13 lipca 2024 r. godz 15:00, czyli za: 56 dni
 

Dla uczestników

Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Zostań Rzemieślnikiem
Justycja polowa


Sponsor Serwisu Internetowego
Dobrodziej RR 2013 - INFOMAN

Gloria Artis dla Krzysztofa Góreckiego

Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Piękniejsza Polska

611 Rocznica Bitwy pod Grunwaldem


Gospodarze Pól Grunwaldzkich, czyli samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, we współpracy z Fundacją Grunwald, zorganizowały obchody zwieńczone apelem grunwaldzkim. Na uroczystości przyjechali liczni goście, w tym ambasador Republiki Litewskiej w Polsce Eduardas Borisovas, któremu towarzyszyła delegacja wojskowych i cywilów przybyłych z Litwy. Interesujące przemówienie wygłosił marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin. Zaproszenie przyjął również wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki. Nie zabrakło także liczne zgromadzonych harcerzy z ZHP.

O klimat całego wydarzenia zadbało ponad 100 rekonstruktorów czasów średniowiecza, przybyłych pod Grunwald z całej Polski. Główna część rocznicowych uroczystości Apel Grunwaldzki, odbył się pod pomnikiem grunwaldzkim. Barwnie zaprezentował się tam poczet króla Władysława Jagiełły i księcia Witolda oraz posłów Wielkiego Mistrza wręczających po raz dwudziesty czwarty nagie miecze królowi polskiemu. Na koniec złożono pod pomnikiem wieńce i zrobiono okolicznościowe zdjęcia.

Żywimy nadzieję, że w przyszłym roku, już bez przeszkód, w pełnym wymiarze i przy udziale tysięcy gości, spotkamy się wszyscy na Polach Grunwaldu, aby po raz dwudziesty piąty przekazać miecze królowi Władysławowi Jagielle i uczestniczyc w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem.

Udział delegacji reprezentującej Kapitułę Bitwy pod Grunwaldem był możliwy dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Fundację Wspierania Kultury i Edukacji z Programu Narodowego Instytutu Wolności "PROO 5".

https://www.facebook.com/narodowyinstytutwolnosci

http://www.niw.gov.pl/

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili zorganizowanie tych ważnych dla nas obchodów.


ZAPRASZAMY DO GALERII

Licznik odwiedzin:  8824052Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik