Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/grunwald1410.pl/inc/DBandControllers.php on line 283
Bitwa pod Grunwaldem
Inscenizacja rozpocznie się 13 lipca 2024 r. godz 15:00, czyli za: 28 dni
 

Dla uczestników

Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa
Mecenasi Turniejów Grunwaldzkich zwolnieni z opłaty kupieckiej
Adamantos

Adamantos-Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego. Od 2011 roku jako ADAMANTOS zajmujemy się rzemiosłem historycznym.Od 1995 roku w ruchu rekonstrukcy(...)
więcej
Grybol Kowalstwo-Płatnerstwo
Na moim kramie można będzie nabyć i zamówić sprzęt ochronny (elementy uzbrojenia ,rękawice ,hełmy itd) i obozowy (gary,patelnie,ruszta,skrzynie,okuc(...)
więcej
Dziki Miód Miody Pitne
Mała rzemieślnicza miodosytnia gdzie wytwarzane są Rzemieślnicze Miody Pitne zdobywcy 36 medali na Świecie. Najbardziej doceniana miodosytnia 2020-20(...)
więcej
SPES Medieval Market
SPES Medieval Market - profesjonalny i cieszący się zaufaniem sklep internetowy, który specjalizuje się w wyrobie przedmiotów związanych z odtwórstwe(...)
więcej
Northlanders Ozdoby Wikingów
NORTHLANDERS Ozdoby Wikingów W naszym kramie znajdziesz średniowieczną biżuterię Wikingów i Słowian- pierścienie, naszyjniki, kolczyki, brosze, łańc(...)
więcej
Misiek Design
Zajmuję się rymarstwem oraz kaletnictwem historycznym od 1997 roku. Na Grunwaldzie - od 1998 :)
więcej
Ceramika Kopiczko
Doskonała ceramika: skompletujesz u mnie zastawę stołową do najprzedniejszego zamku i na uczty. Ale i byle ubogi pielgrzym czy giermek znajdzie jakiś(...)
więcej
Lorifactor repliki historyczne
Zapraszamy na stoisko pracowni Lorifactor, gdzie znajdziecie szeroki wybór pasów, akcesoriów do ubiorów oraz wyposażenia obozowego, a także elementów(...)
więcej
Jan Halicki - płatnerz
Płatnerz i miecznik z wieloletnim doświadczeniem. Najlepszej jakości zbroje i broń biała, robione wyłącznie indywidualnie i na wymiar.
więcej
Centrum Dawnych Sztuk Walk
Największa polska szkoła walk rycerskich propagująca autorski system treningowy WTR (Współczesny Trening Rycerski), organizator widowiska profesjonal(...)
więcej
Tkaniny Dąbrowy
Od lat dostarczamy wszelakie lny, wełny i jedwabie.
więcej
RYCERSKI KVASS CHLEBOWY
rTCERSKI KVASS CHLEBOWY, MIODY PITNE, MAŁA GASTRONOMIA
więcej
DOMINUS
Prezentacja Stowarzyszenia i możliwośc doradztwa w zalegalizowaniu broni czarnoprochowej. Prezentacia wyrobów replik czarnoprochowych oraz wyrobów s(...)
więcej
Wood with History
Stolarstwo i snycerstwo późnośredniowieczne. Przykładamy dużą uwagę do oddania wzorów i ducha epoki, stosujmy wyłącznie poprawne historyczne techniki(...)
więcej
Gród Rycerski koło Byczyny
Przenieś się w czasie do średniowiecza… Zapraszamy do grodu rycerskiego pod Byczyną. To tutaj, w tej drewnianej budowli, można przenieść się w(...)
więcej
Mykietyszyn
łucznictwo , kaletnictwo , ubiory historyczne, namioty historyczne
więcej
Wojmir Rzemiosło Artystyczne
Zajmuję się rzemiosłem artystycznym dlatego, że cenię połączenie artystycznego wykonania z praktycznym zastosowaniem. Tworzenie wiernych replik to dl(...)
więcej
BOHURTSHIELDS.COM
Od zawsze uczestnik turniejów rycerskich. Specjalizuję się w walce na miecz i tarczę. Wytwarzam jedna z najlepszych tarcz do walk rycerskich. Łączę d(...)
więcej
Tkaniny Krzysztof Łobos
Tkaniny lniane ; tkaniny wełniane; nici lniane ,wełniane, jedwabne
więcej
Szponem i Mieczem
Grupa Szponem i Mieczem zajmuje się edukacją w zakresie historii sokolnictwa oraz biologii ptaków drapieżnych. Podczas prowadzonych przez nas pokazów(...)
więcej
Heksa
Heksa działa od 1990 Stroje historyczne dla dzieci i dorosłych Odlewy z brązu, mosiądzu i srebra Wyroby ze skóry
więcej
Kupcy i Rzemieœlnicy
Kowal z Ligawą

Pokaz kowalstwa. Gra na ligawie.
więcej
Husar Sylwester Tylko
Bron biała, miecze do walki.
więcej
Kokoszowa Manufaktura
Kokoszowa Manufaktura to wielka życiowa przygoda z rzemiosłem historycznym, która rozpoczęła się już w 1997 roku. Od tego czasu nieustannie doskonali(...)
więcej
PIEKARZ NADWORNY
Najlepsze haluszki na Grunwaldzie
więcej
Gomstal Michał Morawiec
Jak co roku - sprzęt obozowy, broń bohurtowa, wyroby kowalskie
więcej
Kuchnia Rycerska Małgorzata Bliskowska
Rekonstrukcja potraw od IX do XVIIIw. Robimy kutasiki, placuszki puri kwas chlebowy wg recepyty z pocz IXw, a w rodzinienod 300 lat udokumentowane, n(...)
więcej
Kram Rafała Wójcika / Medieval Shoes
Witam serdecznie wszystkich Odtwórców Historycznych . Jak co roku mam ogromną przyjemność zaprezentować dawne rzemiosło z dziedziny skórnictwa średni(...)
więcej
BÓBR.ART
Pokazuje jak dawniej obrabiano drewno, za pomocą jakich narzędzi; omawiam rodzaje i właściwości drewna. Prowadzę warsztaty rzeźbiarskie na imprezach (...)
więcej
Artur Miody
Jestem mnichem cystersem-pszczelarzem. W ofercie mam samodzielne wykonywanie świec poprzez namaczanie knota. W sprzedaży mam miód z własnej pasieki o(...)
więcej
More maiorum
Rodzinna grupa mieszczańska od lat zajmująca się wytwarzaniem przedmiotów z wełny, drewna, skóry i brązu. W naszym kramie mamy czapki, nogawiczki, p(...)
więcej
Gary Jagi
Zajmuję się wytwarzaniem ceramiki. Wzoruję się na naczyniach średniowiecznych, można kupić u mnie rzeczy przeróżne od kufli i misek po lampki, durszl(...)
więcej
LAWENDOWO BUDKÓW
Naturalne kosmetyki - mydła naturalne, prawdziwe szare mydło potasowe ze smalcu z gęsi, masła i maści do ciała, balsamy do ciała, sole kąpielowe, mie(...)
więcej
Kram Rosomaka Chorągwi Łęczyckiej
Bardzo szeroki wybór tkanin do rekonstrukcji historycznej. Ponad 500 rodzajów tkanin wełnianych, lnianych i jedwabnych. Wybór elementów uzbrojenia. P(...)
więcej
Kram u Mieszczaka
Witam ...Najlepsze przeszywanice i wszelkiego rodzaju elementy pikowane Gambeson , arming doublet i wszelkiej maści dodatki . Szyte ręcznie pod wy(...)
więcej
Rzeźba w Drewnie Rękodzieło Artystyczne
Na polach Grunwaldu goszczę już od wielu lat. Wykonuję przedmioty codziennego użytku z różnych gatunków drewna łyżki, czerpaki, miski, zabawki oraz w(...)
więcej
Bu- dai Art
Prezentacja witraży o tematyce historycznej wykonanych tradycyjna technika. Pokaz wykonywania witraży oraz tradycyjnych narzędzi. Prezentacja noży au(...)
więcej
Matwiolmar Zioła i przyprawy
Zioła i przyprawy z całego świata promujące zdrowy styl życia jak za dawnych czasów Mieszanki są wolne od automatów chemicznych i antyzbrylaczy
więcej
sredniowieczne wyroby z drewna Pultowicz Marcin
Na stoisku prezentuje wyroby z drewna oraz skóry własnej produkcji jak: miski kufle wiadra lampy drewniane sztućce, oraz drewniane miecze oraz tarcz(...)
więcej
sredniowieczne wyroby z drewna Pultowicz Marcin
Na stoisku prezentuje wyroby z drewna oraz skóry własnej produkcji jak: miski kufle wiadra lampy drewniane sztućce, oraz drewniane miecze oraz tarcz(...)
więcej
WANAHEIM
Jesteśmy słowiańską rodziną z pasją do dawnej kultury wikińskiej i celtyckiej. Nasz kram oferuje wyroby ze srebra i brązu nawiązujące ornamentyką do (...)
więcej
Plecionkarstwo Wojciech Świątkowski
Od blisko dwudziestu lat produkuję wszelkiego rodzaju kosze na potrzeby ruchu rycerskiego , historycznego. Oferta jaką kieruje to m.in kosze na ple(...)
więcej
Kram Leszy
Kram Leszy to rodzinna grupa rekonstruktorów dowodzona przez Leszę Ślężyńską. Od 2008 roku zajmujemy się rzemiosłem, w szczególności rekonstrukcjami (...)
więcej
Płatnerstwo Michał Kopczyński
Nazywam sie Michał Kopczyński i od 20 lat zajmuję sie płatnerstwem. Prezentowane przeze mnie hełmy i elementy uzbrojenia ochronnego sa zawsze wykuwan(...)
więcej
Kram Kraka
Rodzinna grupa rzemieślnicza . wytwarzamy łuki, strzały i akcesoria łucznicze - Sakwy ,buty i inne wyroby ze skóry .
więcej
Jakubson Noże-Topory
Wytwarzam repliki broni i narzędzi z epoki średniowiecza. Głównie noże, topory,ciosła.itp.Posiadam bogatą wiedzę na temat uzbrojenia sredniowiecznego(...)
więcej
Ceramika Zawistowscy
Wykonujemy ceramikę o charakterze archeologicznym od epoki kamienia po XVW. Prowadzimy też pokaz lepienia i strojenia okaryn ceramicznych.
więcej
WYDAWNICTWO TRIGLAV
Wydawnictwo Triglav powstało w 2007 roku jako kolejny projekt firmy Trzygłów – Pokazy Historyczne Igor D. Górewicz, która od ponad 20 lat zajmu(...)
więcej
STARKOW
Broń średniowiecza, repliki broni białej: miecze, szable. Broń drzewcowa, broń obuchowa, noże. Wyroby ze skóry. Wyroby plecionkarskie: liny, kapelusz(...)
więcej
Stroje Historyczne Danuśka
stroje bojowe i cywilne
więcej
ANDRZEJ SMOLIŃSKI
WITAMY.JESTEŚMY RZEMIEŚLNIKAMI, ŁUCZARZAMI, WYTWARZAJĄCYMI ŁUKI REFLEKSYJNE, STRZAŁY , KOŁCZANY.
więcej
REPLIKA
Jestem od 25 lat na Grunwaldzie. Można zaopatrzyć się u mnie w dodatki do strojów, sprzączki i okucia do pasów, stylusy, świeczniki, buławki itd. Now(...)
więcej
Konował i Zielarka
Grupa rekonstrukcyjna zorganizowana przy Muzeum Weterynarii w Przasnyszu. Prezentujemy średniowieczne metody leczenia koni. zioła używane do leczenia(...)
więcej
Medieval Living / Fundacja Żywej Historii Hanza
Rekonstrukcje przedmiotów codziennego użytku, ze szczególnym uwzględnieniem tekstyliów, akcesoriów i zaopatrzenia do rzemiosł tekstylnych. Ubiory, ka(...)
więcej
Kram U Vlada i Pati
O prawie ćwierć wieku zajmujemy się Rekonstrukcją Historyczną a od 17 lat rzemiosłem. W naszej pracowni wykonujemu repliki biżuterii historycznej i d(...)
więcej
GoHurt Medieval
Jesteśmy producentem i sklepem oferującym wszystko, co potrzebne do średniowiecznych walk rycerskich - zbroje, broń i odzież. Dzięki własnej kuźni i (...)
więcej
Medieval Accessories
W Medieval Accessories każdy rekonstruktor znajdzie coś dla siebie. Oferujemy repliki średniowiecznej biżuterii, wyroby ze skóry, odlewy i dużo innyc(...)
więcej
Glass Studio Marek Jargiło SZKLARZ
Zapraszamy do naszego kramu i warsztatu szklarskiego w którym od lat zaopatrujemy damy i rycerzy...choć nie tylko ....w naczynia szklane na zacne t(...)
więcej
PaterNoster Beaty RękąDzieło
Zapraszam do kramu PaterNoster gdzie, prezentuje wykonane przeze mnie z drewna oraz kamieni półszlachetnych paternostery, psałterze maryjne, różańce(...)
więcej
Everydayblacksmith Paweł Wróbel
Pokaz kowalstwa historycznego. Kucie stali na oczach widowni.
więcej
Namiot Różanego Sułtana *od Lorifactor
Kram kupca arabskiego.
więcej
Fabric
Kram z tkaninami historycznymi
więcej
Kram Yggdrasill
Jesteśmy rodzinnym kramem skórzanym, zajmujemy się zarówno szyciem i tłoczeniem w skórze, jak i sprzedażą pasków skórzanych, skór, rzemieni, sakiewek(...)
więcej
STEFANOWSKI ROBERT PRACOWNIA PŁATNERSKA
Płatnerstwo, repliki, renowacje... ITP. https://robertplatnerz.blogspot.com/
więcej
"ALADIN" Kowalstwo płatnerstwo
Kucie ręczne noży i sztyletów z użyciem paleniska, miechu i kowadła. Prezentacja kutych mieczy, kordów, sztyletów, noży, toporów oraz szabli średnio(...)
więcej
Kowal znad Noteci
Dzień dobry, nazywam się Bartosz Szutkowski. Mieszkam w Radolinku w Dolinie Noteci i od 10 lat zajmuję się tym, co kocham czyli kowalstwem. To więcej(...)
więcej
Archeoconcept
Zapraszamy do naszego namiotu kramowego, w którym znajdziecie must have grunwaldzkiej garderoby- bieliznę, ubrania dla dzieci, rozmaite dodatki, a ta(...)
więcej
institorium
Od dwóch dekad zajmujemy się rekonstrukcją kultury materialnej późnego średniowiecza. W trakcie poznawania tej pasji, zawsze staraliśmy się stawiać (...)
więcej
Kacper Olechnowicz
Kram kowala i warsztaty kowalskie
więcej
Gienia mi zrobiła
Jedwabne filety, podwiązki, sznurki i nałęczki.
więcej
Kram Ketilla
Pracownia i kram średniowiecznych jubilerów - rogowników. Popularnonaukowa literatura przedmiotu.
więcej
KRAM KRUK
Jesteśmy rodzinnym kramem rzemieślniczym. Zajmujemy się różnego rodzaju rzemiosłem m.in. garncarstwem, kaletnictwem, szyciem, wytworami z drewna. Cen(...)
więcej
fundacja Manuskrypt
Fundacja Manuskrypt - Jesteśmy Fundacją założoną przez Barbarę Bodziony - specjalistkę od średniowiecznego iluminatorstwa i kaligrafii. Na Grunwaldzi(...)
więcej
Ropuszka
Specjalizujemy się w rękodziele historycznym, przede wszystkim wyrobach skórzanych, kowalstwie tradycyjnym i artystycznym oraz płatnerstwie.
więcej
Licznik odwiedzin:  8830071Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik